InterRail

Články

Slovník

Obecné diskuse

Jednotlivé země

Ostatní debaty

Testování

Podpora

Reklama

12 dní v Norsku za 7500 Kč

Vojta Hrubý - 21. července 2007; 13:43:00

Před rokem jsme s přáteli začali uvažovat o společné cestě do Norska, do pohoří Dovrefjell. Vzhledem k tomu, že tou dobu již bylo známo, že se budou razantně měnit podmínky InterRailu (v náš neprospěch), rozhodli jsme se pro levnější variantu.

Cesta do Norska

Zvolili jsme letadlo, protože při dobrém plánování ušetří značné množství času a peněz. Společnost Norwegian AS nabízí letenky za vynikající ceny. Pokud letenky koupíte tři čtvrtě roku před cestou, je velmi snadné dostat se na cenu 800 NOK za zpáteční letenku z Prahy.

Cestování po Norsku

Cestování v Norsku vlakem je velmi drahé, ale při použití slevy Minipris, o které je níže podrobnější článek, se lze dostat na rozumnou úroveň. Koupili jsme si následující jízdenky:

Trasa Typ Cena (NOK)
Oslo Gardermoen Lufthavn - Oslo S Obyčejná (Ordinær) 86,-
Oslo S - Movatn a zpět Obyčejná (Ordinær) 44,-
Oslo S - Kongsvoll Minipris 199,-
Oppdal - Trondheim S Obyčejná (Ordinær) 213,-
Trondheim S - Oslo Gardermoen Lufthavn Minipris 199,-

To je celkem 741 NOK na osobu. Do Movatnu jsme jeli, abychom mohli přenocovat venku pod stanem a pak se vrátit do Oslo na další den. Z Kongsvollu jsme šli přes pohoří Dovrefjell do Opdallu s odbočkou do městečka Gjøra na nákup. Na závěr cesty jsme se zastavili na půl dne v Trondheimu.

Všechno dohromady

Doprava každého stála tedy cca 1550 NOK, což je přibližně 5500 Kč. Další 2000 Kč na osobu bylo potřeba na ostatní výdaje. Všechny noci jsme spali pod stanem (kromě poslední, kterou jsme strávili ve vlaku z Trondheimu do Oslo). Značnou část potravin jsem si kupoval až na místě, protože mi norské jídlo chutná. Zbyly i peníze na sladkosti a kávu na nádraží.

Případné dotazy směřujte do diskuze k Norsku.

69 NSB Linndalfossen Dovrefjell