InterRail

Články

Slovník

Obecné diskuse

Jednotlivé země

Ostatní debaty

Testování

Podpora

Reklama

Jednodenní síťové jízdenky ČD

Vojta Hrubý - 11. června 2007; 21:05:00

810 v Jablonném n. O., Vojtěch Hrubý, 2006

Od 10. 6. 2007 začaly ČD prodávat široké spektrum jednodenních síťových jízdenek, z nichž některé platí i v příhraničí. Situace se velmi zkomplikovala, a tak není v možnostech tohoto článku přinést vyčerpávající informace. Pro lepší orientaci jsem sestavil tabulku těchto jízdenek.

K zásadní změně došlo v případě oblíbené jízdenky SoNe+. Ta nově platí pouze do první stanice za hranicemi. Chcete-li cestovat i v německém příhraničí jako doposud, musíte si zakoupit variantu SoNe+DB, která je o 100 Kč dražší než běžná SoNe+.

Novinkou je jízdenka RegioNet, která platí jako síťová jízdenka v rámci jednoho kraje pro vlaky Os a Sp. Dražší varianta (200 Kč pro jednoho, 400 Kč pro pět cestujících) platí pod názvem RegioNet+DB také v německém příhraničí. Lze ji však zakoupit pouze v krajích, které sousedí s Německem. Platnost v Německu je stejná jako pro SoNe+.

Poněkud diskutabilní je zavedení jízdenky ČD Net výměnou za brzké ukončení prodeje dvoudenních síťových jízdenek. Jízdenka platí v celé síti ČD, ve vlacích EC a IC s jednodenním síťovým příplatkem za 60 Kč a v SC s místenkou. Je politováníhodné, že je to další případ, kdy v podstatě dojde ke zdražení jízdného pro mladé do 26 let, kteří měli možnost cestovat dva dny za 400 Kč včetně vlaků EC a IC bez příplatku.

Víceméně kompletní informace lze nalézt na www.cd.cz, i když nejsou právě nejsrozumitelnější.